Selgusid meie esimesed stipendiaadid

Tamkivi Reaalteaduste Fondil on rõõm õnnitleda oma esimesi stipendiaate. Tamkivi allfondi halduskogu valis meie esmakordse konkursi 17 tugeva kandidaadi seas parimaiks ja Eesti Rahvuskultuuri Fondi nõukogu kinnitas võitjateks kaks noort teadlast:

  • Shveitsi Föderaalse Tehnoloogiaülikooli (ETH Zürich) füüsikamagistrant Madis Ollikainen, kelle huvi arvutusliku materjaliteaduse vastu on seni väljendunud näiteks arvutisimulatsioonides uurimaks mikroskoopilist dünaamikat paremate liitium-metallakude arendamiseks vajalikes elektrolüütides.
  • Tartu Ülikooli tehnika ja tehnoloogia doktorant Friedrich Kaasik, kes uurib elektroaktiivseid polümeere ehk teisisõnu kunstlihaseid.

Kummagi stipendiaadi tegemisi toetame seekord 500 euroga.

Tamkivi fond tänab väga kõiki seniseid 40 toetajat, kelle abiga on fondi maht kasvanud 27,000 eurole. Ootame väga kõigi Eesti reaalteaduste arengust hoolijate jätkuvaid suuri ja väikeseid panuseid, et järgmistel aastatel saaks üha enam noori reaalteadlasi loota veel tõhusamale rahalisele abile. Toetamisvõimaluste kohta leiad infot siit.

Täname kõiki konkursil osalejaid ja soovime veelkord õnne Madisele ja Friedrichile. Loodame mõlema mehe põnevatest uurimisteemadest nendega lähiajal ka pikemalt juttu teha.

Postitatud Uudised
Toeta Fondi
Tamkivi reaalteaduste fond ootab teie toetusi pangaülekandega või kasutades PayPali, levinud pangakaarte või Bitcoine.
Annetused on maksuvabad.
Telli uudised
Kui soovid end kursis hoida fondi tegemistega, telli uudiskiri siit