Teisel aastal 50% rohkem stipendiaate

Tamkivi Reaalteaduste Fond jagas teist korda stipendiume noortele Eesti reaalteadlastele. Sel aastal oli kandidaate 19 (+12% esimese aastaga võrreldes) ja tänu lahketele annetajatele ja fondi põhikapitali tootlusele saime välja anda juba 3 stipendiumi (+50% möödunud aastast enam).

ERKF stipiendiumite jagamine, 13. detsembril 2015 Tallinnas Mustpeade Majas

ERKF stipiendiumite jagamine, 13. detsembril 2015 Tallinnas Mustpeade Majas

Halduskogu valis mitmete väga kõrge tasemega taotluste seast parimaiks ja Eesti Rahvuskultuuri Fondi nõukogu kinnitas võitjateks kolm noort teadlast:

  • Imperial College Londoni plasmafüüsika doktorant Kristjan Põder disainib ja ehitab seadeldisi, mis teevad võimalikuks ülikiirel ajaskaalal toimuvate protsesside jälgimise plasmas ehk ioniseeritud gaasis.
  • RWTH Aacheni magistrant Tuule Mall Kull on simulatsiooniteadlane, kes loob küttseüsteemide juhtimiseks iseõppivaid algoritme, et seeläbi tõsta taastuvenergeetika kasutamist.
  • Tartu Ülikooli materjaliteaduse magistrandi Holger Saare kirjeldatud superparamagnetilised raudoksiidsed nanoosakesed on Eesti idufirma ReLaDe arendatava taaskasutatava pesupulbri aluseks ja Fulbrighti stipendium viib Holgeri järgmisel aastal nanotehnoloogiat edasi õppima USAsse.

Iga stipendiaadi tegemisi toetame seekord 500 euroga.

Tamkivi fond tänab väga kõiki seniseid toetajaid, keda on juba üle 40 ja kelle abiga on fondi maht kasvanud 33,000 eurole. Ootame väga kõigi Eesti reaalteaduste arengust hoolijate jätkuvaid suuri ja väikeseid panuseid, et järgmistel aastatel saaks üha enam noori talente loota veel tõhusamale rahalisele abile. Toetamisvõimaluste kohta leiad infot siit.

Täname kõiki konkursil osalejaid ja soovime veelkord õnne Kristjanile, Tuule Mallele ja Holgerile. Loodame nende kõigi põnevatest uurimisteemadest nendega lähiajal ka pikemalt juttu teha.

Seniks loe palun varasemate stipendiaatide intervjuusid.

Postitatud Uudised
Toeta Fondi
Tamkivi reaalteaduste fond ootab teie toetusi pangaülekandega või kasutades PayPali, levinud pangakaarte või Bitcoine.
Annetused on maksuvabad.
Telli uudised
Kui soovid end kursis hoida fondi tegemistega, telli uudiskiri siit